Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Poradnik

Żywe Muzeum Porcelany


Od maja 2005 roku w Ćmielowie funkcjonuje pierwsze i jak dotąd jedyne Żywe Muzeum Porcelany. Tyko tu można zapoznać się z procesem produkcji porcelany, obejrzeć współczesną kolekcję ćmielowskiej porcelany figuralnej, obejrzeć film o Ćmielowie w 22 metrowym, starym piecu oraz zobaczyć wiele innych atrakcji... poczuć i zrozumieć jak powstają porcelanowe dzieła sztuki. Żywe Muzeum Porcelany to coś więcej niż eksponaty, to coś znacznie więcej jak mury, ściany... to opowieść, to bajka, to magia...

        p1     p2

W Żywym Muzeum Porcelany staramy się przenieść Państwa do innego świata, świata zazwyczaj niedostępnego a pełnego fascynujących tajemnic, które mimo popularności porcelany, powszechnie nigdy nie trafiły pod strzechy. W muzealnym przedsionku, gdzie sufit udekorowany jest 60 płytami porcelanowymi z malowidłami naśladującymi mistrzów Renesansu, powita Państwa profesjonalny przewodnik, który opowie o fabryce i specyfice miejsca, w którym się Państwo znajdują.  Przekaże Państwu główne informacje o kolekcji porcelany figuralnej tutaj produkowanej i jej rozlicznych sukcesach.  Usłyszycie Państwo również jak to się stało, że to właśnie Ćmielów, ponad 200 lat temu, stał się miastem porcelany.

 

Zwiedzanie Żywego Muzeum Porcelany:

Rozbudzi Twoją wyobraźnię...

Niekonwencjonalne miejsce, niepowtarzalna atmosfera, niezapomniane wrażenia...
     
Odtworzy historie...

Warsztaty ceramiczne, "Jest u nas tradycja...". Od neolitu do współczesności...
     
Ucieszy oko i umysł...
Prezentacja ponad 350 wyrobów zaklętych w porcelanę, tworzących historię miejsca i czasu.
Pierwsza wystawa nowej kolekcji prof. Lubomira Tomaszewskiego...
     
Sprawdzi Twoje umiejętności i nie pozwoli zapomnieć ...
Samodzielne wybicie monety okolicznościowej "500 lat Ćmielowa", samodzielne wykonanie figurki porcelanowej...
     
Da możliwość...
zakupu porcelanowych "pereł" tworzonych dla Ciebie z wielkim sercem i pasją.


Zwiedzanie odbywa się w grupach od 2 do 25 osób, co 30 minut, od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 18.00*. Ostatnia grupa rozpoczyna zwiedzanie na godzinę przed zamknięciem.

Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem - instruktorem.

Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc. Czas aktywnego zwiedzania to  około 30 minut. Po zakończeniu zwiedzania, każdy ma możliwość obejrzenia na salonie firmowym wszystkich produkowanych przez fabrykę wyrobów oraz robienia zakupów.

* od 1 listopada do 30 kwietnia muzeum czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.00 -16.00.

Źródło:
www.turystyka.cmielow.com.pl

lodz designtargi.krakowgastrohotelhorecakrakowantyczek.plantyczek.comsilesiainteriorrosenthalrzetelnihoreca2012wwdpmtsmtghoreca2013HOTEL - GASTRO MeetingGastroArenaeurogastrohomedays